Naturalne kosmetyki

Jakie kosmetyki wybierać?

Jak z pewnością zauważyliśmy w sklepach jak i także w sieci coraz więcej kosmetyków naturalnych. Warto zapoznać się jakie konkretnie zalety związane są z kosmetykami naturalnymi.

Doskonale wiemy, ze nasza skóra chroni organizm nas sprzed niekorzystnym wpływem środowiska jak i także reguluje temperaturę naszego ciała. Jest w zasadzie największym organem. Nie jest ona szczelna całkowicie jak na przykład folia. Przypomina raczej sobą sitko. Pewne substancje jak woda czy też toksyny wydostają się przez nią oczywiście na zewnątrz. Z kolei niektóre substancje do niej przenikają oraz dostają się bezpośrednio do krwiobiegu. To jest jednocześnie dobre i złe. Przenikanie substancji do skóry jest dobre, ponieważ leczyć możemy organizm używając różnego rodzaju maści. Samo dostarczenie substancji w głąb naszej skóry stwarza także wiele nadzieje kosmetyce, ponieważ możemy skórę nawilżyć, odżywić oraz także pobudzić do regeneracji działając na zewnątrz. Jest również także druga strona medalu. Przenikają bowiem przez skórę, która ma znacznie większą przepuszczalność, nawet substancje niewinne mogą wywoływać naprawdę ciężkie alergiczne reakcje. Z tych właśnie powodów, aby zachować zdrowie, ważne jest aby nakładać substancje na skórę, które nie zrobią nam w żadnym wypadku krzywdy.

Poznajmy zalety kosmetyków naturalnych

Naturalne kosmetyki mają to do siebie, że są o wiele lepiej przyswajalne oraz także wchłaniane przez skórę (https://www.bee.pl/9309-naturalne-kosmetyki). Jest to tak samo jak z suplementami diety oraz witaminami. Witaminy z warzyw się wchłaniają w dużym stopniu, natomiast sztuczne w naprawdę znikomym. Tak jest dlatego, że wiele substancji naturalnych przypomina w składzie czy też budowie substancje występujące w organizmie naszym. Na przykład olej jajoba jest bardzo podobny do sebum, które jest wytwarzane przez skórę ludzką. Poza tym składniki naturalne niosą ze sobą same bogactwo minerałów oraz witamin, których w składnikach sztucznych nie znajdziemy. Kosmetyk naturalny się różni od sztucznego tak, jak mineralna woda od wody destylowanej. Pierwsza woda ma naprawdę dużo minerałów oraz picie jej korzystne jest dla zdrowia, natomiast druga pozbawiona jest minerałów oraz jest także trucizną dla organizmu.

Co więcej dbamy jednocześnie o naturalne środowisko. Wytwarzanie kosmetyków naturalnych, wytworzonych z roślin, które pochodzą z organicznych upraw, są ekologicznym przemysłem oraz przyjaznym dla środowiska. Natomiast sam przemysł chemiczny jest to jeden z przemysłów najbardziej zagrażających środowisku. Najgorsze jednak jest to, że chemikalia wytworzone często przez wiele setek lat pozostają w samym środowisku często przez naprawdę wiele setek lat.

Spa obraz autorstwa freepik - www.freepik.com